Noborders

Graduation Projects 2022. Výzvy pro diplomanty z Polska, Česka, Slovenska a Maďarska

Zamek Cieszyn zve k účasti na 21. edici přehlídky nejlepších diplomových prací z oblasti grafiky a designu ze zemí V4. Své práce ve formě ilustrace a krátkého popisu mohou zájemci zaslat pomocí přihlašovacího formuláře do 31. října 2022.

 

Graduation Projects je přehlídka určená pro diplomanty z Česka, Polska, Slovenska a Maďarska a také obywatele těchto zemí, kteří studují v zahraničí mimo země V4. Je možno přihlásit jak bakalářské, tak magisterské diplomové práce. Diplomy budou udělovány ve dvou kategoriích: 2D a 3G – grafika (včetně návrhu www stránek, praktických návrhů či aplikací) a průmyslového designu (materiály, textil, sklo nebo keramika).

 

Do přehlídky se mohou přihlásit studenti, kteří obhajovali v termínu od 2. listopadu 2021 do 31. října 2022 na univerzitách zemí Visegrádské 4 nebo obyvatelé Polska, Česka, Slovenska a Maďarska, kteří studují v zahraničí. Podrobnosti, včetně pravidel přehlídky a přihlašovacího formuláře, jsou dostupné na webových stránkách www.graduationprojects.eu, v sekci „Weź udział/Take part”.

 

Výstava: Oceněné práce budou prezentovány na výstavě na Zamku Cieszyn v prvním čtvrtletí roku 2023.

 

Historie přehlídky se odvíjí od roku 2022, kdy tehdejší redakce čtvrtletníku „2+3D” prezentovala na svých stránkách výběr diplomových prací absolventů polských univerzit z oblasti projektování. V roce 2006 se k aktivitě připojil Zamek Cieszyn jako organizátor pravidelně se opakujícíh výstav. Dvacetiletá historie přehlídky, včetně oceněných diplomových prací jsou prezentovány na stránkách www.graduationprojects.eu.