Noborders

O nás

Projekt No-Borders.eu vznikl na základě potřeby zvýšení kvality přeshraniční spolupráce, která se rozvíjí již více než 25 let a tvoří základ kohezní politiky Evropské unie.

Územní spolupráce v Evropské unii má obrovský vliv na její fungování. Cílem přeshraniční spolupráce, mezinárodní spolupráce nebo spolupráce mezi regiony, je vzájemné poznávání se spolu se zachováním úcty k rozdílnostem, ale také výměna zkušeností, vzájemné spoluvytváření nových trvalých forem spolupráce, které budou nápomocny k tomu, abychom se společně mohli postavit problémům a výzvám současnosti. Díky finanční podpoře EU se doposud podařilo vybudovat desítky tisíc přeshraničních partnerství, díky kterým došlo kvýraznému zlepšení životní úrovně ve více než 85 příhraničních regionech.

Nutno také podotknout, že mnoho příhraničních regionů je jakoby zapomenuto a nečerpá z centrálních financí, což způsobuje, že životní úroveň v nich je nižší než průměr v dané zemi. Možnost jak tuto situaci změnit představuje využití výsady dobrého sousedství a řešení problémů ve spolupráci s partnerem z druhé strany hranice na základě principu: v jednotě je síla. To samé platé pro využití vnitřních potenciálů regionů, které často nemají či neznají hranice, ale stimulují společný rozvoj.

Naše firma, to je v podstatě skupina expertů z oblasti územní spolupráce, kteří jsou připraveni podpořit Vaše aktivity dobrými radami a nápady. Na našich webových stránkách naleznete podrobné informace o tom, co nabízíme a také část všeobecně dostupných novinek, pozvánek nebo informací týkajících se Evropské územní spolupráce.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat!

PS. Hovoříme anglicky, česky, polsky, slovensky ..., využíváme i další jazyky v písemné formě.